KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9132152
*
nr 913 2152
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Etsning, Ulf Trotzig (1925-2013), Komposition, motivet: 49 x 59, 150/175
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 19:53:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 10:49:05
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ulf Trotzig
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Läs mer om Ulf Trotzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32
*
Ulf Trotzig
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Läs mer om Ulf Trotzig
nr 913 2152
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Etsning, Ulf Trotzig (1925-2013), Komposition, motivet: 49 x 59, 150/175
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 10:49:05 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ulf Trotzig
Ulf Trotzig, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.Läs mer om Ulf Trotzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32